im. Władysława Broniewskiego w Płocku
09-401 Płock ul. Cicha 12A   tel. 24 262-31-08   fax. 24 269-65-05

Galeria - Piknik na zakończenie projektu "N@uka sposobem na lepszą przyszłość"

zoo1minDnia 13.06.2013r odbyła się wycieczka klasy "0" do ZOO w Płocku w ramach realizacji projektu unijnego "N@uka sposobem na lepszą przyszłość". Dzieci zwiedzały ZOO, poznawały tryb życia poszczególnych zwierząt. Uczestniczyły w zajęciach warsztatowych oraz bawiły się na placu zabaw.

wyjazd1minW dniach 23 – 24 maja uczniowie klas V b, VI a oraz VI b uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Koszelówki. Pierwszy dzień rozpoczęli wizytą w stadninie koni w Łącku. Uczniowie wygłaskali wszystkie możliwe konie oraz korzystali z przejażdżki dorożką. Po południu odbył się spacer malowniczymi szlakami wokół Jeziora Zdworskiego. Wieczorne atrakcje to ognisko oraz mecze w piłkę nożną i siatkówkę, w trakcie których wielu uczniów objawiło niesamowite umiejętności sportowe. Drugiego dnia odwiedziliśmy Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjaznej Środowisku w Sendeniu Małym, gdzie właścicielka zapoznała uczestników z urządzeniami ekologicznymi znajdującymi się na terenie placówki (kotłownia na biomasę, hydroponiczna oczyszczalnia ścieków, kolektory słoneczne) i opowiedziała również o terenie Leśnego Kompleksu Gostyńsko – Włocławskiego i historii placówki oraz legendzie o powstaniu Sendenia. Następnie pan Grzegorz Radomski poprowadził warsztaty przyrodnicze „Wiosna w lesie - las wiosną, latem” w terenie. Pan Radomski pokazał nam wiele ciekawych roślin, min. trzystuletni dąb czy krzaki jagód.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu!

koszelowka1minW dniach 16 – 17 maja uczniowie klas IV a, IV b oraz V a uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Koszelówki. Nocleg oraz posiłki zapewnił Ośrodek Wypoczynkowy „Magdalena”. Pobyt w Koszelówce upłynął przede wszystkim pod znakiem sportu. Uczniowie rozgrywali mecze w piłkę nożną, siatkówkę, sprawdzali również swoje możliwości na torze przeszkód. Wieczorem odbyło się ognisko oraz dyskoteka, w trakcie której wielu uczniów objawiło wszystkim niesamowite umiejętności taneczne. Drugiego dnia odwiedziliśmy pobliskie gospodarstwo agroturystyczne, gdzie największym zainteresowaniem cieszyła się rodzina … kózek. Uczniowie wrócili do domów opaleni, wypoczęci, a przede wszystkim bogatsi o nowe wrażenia i doświadczenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu!

muzeum1minNa początku maja uczniowie klas I – III naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu ,,N@uka sposobem na lepszą przyszłość”, w którym uczestniczy nasza placówka. Był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzali Muzeum oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Aplikacja”, zwiedzili Skansen, mieli możliwość zobaczenia warsztatów rzemieślniczych oraz wystawy interaktywnej. Po smacznym obiedzie z deserem, pełni wrażeń wrócili do Płocka.

jurapark1minW kwietniu 2013 roku wszyscy uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w wyprawie do krainy dinozaurów w Solcu Kujawskim, zorganizowanej w ramach projektu „N@uka sposobem na lepszą przyszłość”.

Główną atrakcją tego niezwykłego miejsca jest ścieżka edukacyjna, dzięki której uczniowie mieli możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną, czyli erę dinozaurów. Spacer pośród doskonale zrekonstruowanych modeli, wśród których najliczniej reprezentowane ( grubo ponad 100) są oczywiście dinozaury, ale równie ciekawie prezentują się gady ssakokształtne, pozwala uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata. Kolejnym etapem wyprawy było Muzeum Ziemi, posiadające jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Największe wrażenie na dzieciach zrobił chyba bardzo wiarygodny, wzbudzający respekt model mamuta. Niesamowite emocje wzbudziła również wizyta w Kinie 5D. Dzięki najwyższej technologii obejrzeli wspaniałe widowisko z niespotykanymi pejzażami. Nie opuszczając wygodnego fotela udali się w podróż do przerażająco realnego świata… Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

Po tak emocjonującym zwiedzaniu dzieci ze smakiem zjadły pyszny obiad z deserem, a nadmiar swej energii wykorzystały, szalejąc na placu zabaw. Plac zabaw bogato wyposażony w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia (np. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, „pająk”) oraz ogrodzony teren stanowi dodatkowo miejsce, gdzie w piasku dokopać się można do „szkieletu” masywnego triceratopsa. Specjalnie przygotowane pieczary dają schronienie przed słońcem. Nad całością „króluje” 14- metrowa zjeżdżalnia.

Zapraszamy do galerii zdjęć!